Remiza

Początkowo strażnica OSP Jerzmanowice mieściła się w budynku dawnej szkoły w Jerzmanowicach. Po roku 1988, dzięki społeczności lokalnej i zaangażowaniu samych strażaków, jak także władz gminy, druhowie mogli się przenieść się do odpowiednio przygotowanego Domu Strażaka.

Remiza OSP Jerzmanowice posiada trzy miejsca garażowe w których znajdują się samochody bojowe. Do tego zaplecze sanitarne w skład którego wchodzi toaleta, prysznic oraz pralnia wykonana w ostatnich latach. Na parterze mieści się również magazyn sprzętu wykorzystywanego podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Na wiosnę 2013 roku zostały wykonane w pomieszczeniach garaży boksy w których każdy strażak imiennie posiada swój sprzęt ochrony indywidualnej.

W budynku remizy znajduje się również dyżurka z aneksem kuchennym. Dzięki tak przygotowanemu zapleczu druhowie przebywający w strażnicy mogą odpocząć po akcji, czy przygotować się do kolejnych. Dyżurka wyposażona jest w telewizor oraz komputer z drukarką i dostępem do internetu. Jednostka OSP Jerzmanowice alarmowana jest za pośrednictwem systemu selektywnego wywołania DSP-52. Strażacy – ratownicy otrzymują powiadomienia o zdarzeniu w postaci smsów w ramach systemu powiatowego SSAPiK. Prócz tego z własnej inicjatywy zamontowali profesjonalny terminal GSM DTG-53, który również powiadamia o alarmie za pośrednictwem smsów.

________________________

Na piętrze remizy OSP mieści się sala balowa na około 200 osób. Wykorzystywana jest ona podczas różnego rodzaju spotkań i uroczystości. Udostępniania lokalnej społeczności m.in. na zebrania wiejskie, pokazy, konferencje, spotkania, szkolenia czy chociażby przyjęcia okolicznościowe. Obok sali znajduje się w pełni wyposażona kuchnia.

W sprawie sali należy kontaktować się z dh Michałem Piwowarczyk tel. 505 361 924, sala@ospjerzmanowice.pl