foto1
Gdy obowiązek wezwie mnie, tam wszędzie gdzie się pali ...
foto1
Ty mi o Panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
foto1
Pozwól, niech dziecko póki czas, z płomieni cało wyniosę...
foto1
Przerażonego starca daj, ustrzec przed strasznym losem.
foto1
Rycerze Floriana - to my!
biuro@ospjerzmanowice.pl
998/112 lub 123895513

jubileusztop

Football Academy Jurajska ogłasza nabór chłopców i dziewczynek do grupy naborowej Beckham!

akademiapilkarska2017

Football Academy Jurajska ogłasza nabór chłopców i dziewczynek do grupy naborowej Beckham (dzieci urodzone w latach 2011, 2012, 2013) oraz nabór uzupełniający do grupy naborowej Owen (dzieci urodzone w latach 2008, 2009, 2010)

Lokalizacja treningów:

  • jesień-zima: sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Przegini
  • wiosna-lato: boisko LKS Promień Przeginia

Zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe treningi pokazowe! Zapisy i wszelkie informacje u managera ośrodka pod numerem telefonu 668 029 225.

Kinga i Paweł - wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!

kinga pawel 2017

 

Sobotnie popołudnie, 27 maja 2017 roku było szczególne, bowiem Naczelnik naszej jednostki a zarazem Oficer Komendy Miejskiej PSP w Krakowie kpt. Paweł Polak i druhna Kinga Karcz powiedzieli sobie sakramentalne "TAK" w kościele parafialnym w Jerzmanowicach.

Koledzy i koleżanki zarówno z OSP Jerzmanowice, jak i z JRG7 i SKKM w Krakowie towarzyszyli im w tym podniosłym dniu.

kinga pawel 2017

Wypadek na DK94 w Przegini - 27/05/2017

27 maja 2017 roku, o godz. 11:30 SKKM Kraków zadysponowało naszą jednostkę do wypadku na DK94 w miejscowości Przeginia. Po dotarciu na miejsce Zastępu GBARt 2/20, okazało się, że w zdarzeniu wzięły udział 3 samochody osobowe oraz rejsowym bus.

Poszkodowane osoby znalazły się pod opieką Zespołów Ratownictwa Medycznego. 4 uczestników wypadku zostało przetransportowanych do szpitali, a pozostali otrzymali pomoc od Ratowników na miejscu. Na czas prowadzonych działań ratowniczych, droga krajowa była nieprzejezdna, a utrudnienia trwały przeszło 1,5 godziny.

W działaniach wzięły udział zastępy z: OSP Przeginia, OSP Jerzmanowice, OSP Czubrowice, JRG5, Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie oraz 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego i Funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie.

Zastęp GBARt 2/20 zabezpieczał III Ekobieg w Krakowie - 20/05/2017

3ekobieg2017Nie jesteś zadowolona/-y z jakości powietrza, którym oddychamy? Chcesz mieć realny wpływ na zdrowie swoje i swoich najbliższych? Lubisz ruch? Ekobieg „Spalam kalorie - nie odpady” to impreza właśnie dla Ciebie i Twoich dzieci!

Tak Organizatorzy zachęcali Małopolan do aktywnego wypoczynku i wzięcia udziału w 3. Ekobiegu. Od pierwszej edycji, nasza jednostka w ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie udaje się na trasę biegu, dbając o bezpieczeństwo uczestników. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://ekobieg.pl/

Jubileusz 95. lecia OSP Jerzmanowice - 06/05/2017

„95 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jerzmanowicach. To zaszczytny jubileusz i szczególna uroczystość, na którą swoją postawą i zaangażowaniem pracowało wiele pokoleń naszych druhów i mieszkańców” – tymi słowami Prezes OSP Jerzmanowice druh Tadeusz Karcz rozpoczął uroczystości na placu przed Remizą OSP w Jerzmanowicach. Główne uroczystości poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Jerzmanowicach w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił ksiądz proboszcz Kazimierz Szczęsny – członek wspierający OSP Jerzmanowice. O oprawę muzyczną zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Jerzmanowicach. Podczas kazania mogliśmy usłyszeć wiele słów na temat OSP Jerzmanowice, o zaangażowaniu jednostki w życie społeczne, o udziale w uroczystościach kościelnych, zawsze wierni strażackiemu hasłu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” mimo upływu czasu wypełniają strażacką służbę, niosąc pomoc i ratunek potrzebującym podczas pożarów oraz innych zdarzeń, o każdej porze dnia i nocy.

Następnie, pododdziały prowadzone przez Komendanta Gminnego druha Grzegorza Kania oraz Wiceprezesa OSP Jerzmanowice druha Jerzego Szumera przemaszerowały pod figurkę św. Floriana skąd udały się na plac przed Remizą OSP.

Czytaj więcej...

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

florian2017

Radosnych Świąt Wielkanocnych 2017

wielkanoc2017

Podsumowanie I kwartału 2017 w zakresie wyjazdów

Przedświąteczny rachunek "sumienia", a mianowicie podsumowanie wyjazdów w pierwszym kwartale 2017 roku przedstawia się następująco. W miesiącach styczeń - marzec podjęliśmy 67 działań ratowniczo-gaśniczych. Z czego 46 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Łącznie akcje trwały ponad 55 godzin, a zaangażowanych w nich było 383 strażaków-ratowników z naszej OSP.

wyjazdy Ikw 2017

Najwięcej razy dysponowani byliśmy do pożarów traw na nieużytkach aż 42, gdzie spaleniu uległo przeszło 40 hektarów traw i lasów. Odnotowaliśmy 8 kolizji/wypadków do których w głównej mierze dochodziło na drodze krajowej nr 94. We wszystkich działaniach, poszkodowane zostały 3 osoby w tym 1 śmiertelna. Dodatkowo w styczniu braliśmy udział w Akcji MROZY zorganizowanej przez Zarządzanie Kryzysowe w Gminie oraz interwencyjnie dostarczaliśmy wodę do wskazanych domów. Zabezpieczaliśmy również drogę podczas uroczystego otwarcia zbiorników wody w Jerzmanowicach. W I kwartale 2017 roku nasza jednostka zanotowała udział w ćwiczeniach "Racławice 2017" w których wspólnie z JRG5 i OSP z terenu gminy zrealizowane zostały założenia - pożar zabytkowego drewnianego kościoła. 15 lutego br. została przeprowadzona przez Komendę Miejską PSP w Krakowie inspekcja gotowości operacyjnej naszej OSP, po której wystawiona została jednostce ocena bardzo dobra.

Palma Wielkanocna 2017

Od kilku lat przygotowujemy tradycyjną "strażacką" palmę wielkanocną. Tym razem nie było inaczej. 9 kwietnia 2017 roku, palma została zaprezentowana podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Jerzmanowicach. Przygotowanie materiałów zajęły tydzień, a samo "składanie" palmy trwało około 6 godzin. Efekty można ocenić na zdjęciach lub w kościele. Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko "gaszenie pożarów", to również kultywowanie tradycji.

Poszukiwanie osoby zaginionej w Jerzmanowicach - 04/04/2017

Tuż po godzinie 22:00, 4 kwietnia 2017 roku, Dyżurny SKKM w Krakowie przekazał informację o potrzebie wsparcia działań Policji w poszukiwaniu zaginionej osoby w Jerzmanowicach. Udaliśmy się dwoma Zastępami GBARt 2/20 i SLOp do punktu koncentracji (na wysokości sklepu ErbeMoto przy DK94), gdzie oczekiwaliśmy na dalsze instrukcje wraz z innymi jednostkami OSP, JRG5 i funkcjonariuszami Policji z pobliskich Komisariatów i Oddziału Prewencji. Całe zadanie koordynował Oficer Dyżurny Policji. W tym czasie trwało zbieranie informacji o osobie zaginionej. Na miejsce przybył pies policyjny, który podjął trop, jednak urwał się on tuż za posesją zaginionej. W toku dochodzenia, ustalono, że telefon poszukiwanej logował się zupełnie w innej lokalizacji, zatem po około 2 godzinach zostaliśmy odwołani i powróciliśmy do Remizy tuż po północy, a do poszukiwania zadysponowano inne siły i środki. Mamy nadzieję że innym zespołom udało się odnaleźć zaginioną.

 

 
 

Login Form