4 maja - Dzień Św. Floriana - Święto Strażaków 2016

Co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, strażacy obchodzą swoje święto. W tym roku uroczysta Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin z okazji Dnia Św. Floriana odbyła się 1 maja. Wszystkie jednostki OSP z Parafii Jerzmanowice - OSP Jerzmanowice, OSP Łazy i OSP Gotkowice wspólnie uczestniczyli w swoim święcie. Ksiądz Proboszcz Kazimierz Szczęsny życzył by Św. Florian otaczał swoją opieką wszystkich Druhów w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba była dla nich źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Zgodnie z tradycją po nabożeństwie w asyście Orkiestry Dętej z Jerzmanowic, jednostki OSP przemaszerowały pod figurkę św. Floriana, gdzie odśpiewana została „Rota” i „Boże coś Polskę”.

Komendant Gminny OSP Jerzy Szumera oraz Sołtys wsi Jerzmanowice Stanisław Szlachta życzyli Druhom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Podziękowali również za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.

Uroczystość zakończono symbolicznym poczęstunkiem w Remizie OSP Jerzmanowice.