foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998 lub 112

Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych

W dni Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych, w te dwa wyjątkowe dni w roku warto wybrać się na cmentarze nie tylko na groby bliskich, ale też na groby tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju, oraz swoją postawą zapisali się na stałe na kartach jego historii.

Szczególnie mocno wspominamy druhów strażaków z naszej jednostki i gminy, którzy odeszli na wieczną służbę do św. Floriana. Pamiętamy o ich poświęceniu dla straży pożarnej, o ofiarowanym przez nich czasie i wysiłku m.in na budowę remiz strażackich, uczestnictwa w akacjach ratowniczo-gaśniczych, manewrów, zawodów, szkoleń, a przede wszystkim za to jakimi byli ludźmi.

Pamięć o ich trzeba pielęgnować, aby dla młodych pokoleń ich groby nie były bezimiennymi pomnikami. 

145latkmpspkrakow