foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998 lub 112

Sezon na wiosenne wypalanie traw rozpoczęty - 27/02/2017

Z początkiem tygodnia rozpoczął się na dobre sezon na wiosenne wypalanie traw. Przed godz. 13:00 SKKM Kraków przekazało zgłoszenie o pożarze na nieużytkach w miejscowości Łazy. Zastęp GBARt 2/20 udał się na miejsce, gdzie po zabezpieczeniu terenu działań, przy użyciu tłumic oraz podaniu prądu wody w natarciu, pożar opanowano i ugaszono. Zaraz po zakończeniu działań Zastęp GBARt 2/20 otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące również pożaru w miejscowości Łazy k/przekaźnika. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się stóg siana oraz nieużytki na obszarze ok. 3 ha. Do pomocy przybyły jednostki OSP ze Szklar i Łaz. Po zabezpieczeniu terenu działań, przy użyciu tłumic oraz podaniu dwóch prądów wody pożar opanowano i ugaszono, a stóg siana przekopano i przelano. Zagrożenie zlikwidowano. Działania trwały ogółem 2 godziny.

[Aktualizacja] W godzinach wieczornych byliśmy alarmowani przez SKKM Kraków jeszcze dwukrotnie. O godz. 19:50 Sąspów - Bukowiec, gdzie Zastęp GBARt 2/20 wraz z OSP Sąspów przy użyciu tłumic zlikwidował zagrożenie w postaci pożaru na nieużytkach. Następnie o 21:50, ten sam Zastęp udał się na ul. Koło Studni w Jerzmanowicach, również do pożaru nieużytków. Działania trwały łącznie 75 min.  

145latkmpspkrakow