foto1
Gdy obowiązek wezwie mnie, tam wszędzie gdzie się pali ...
foto1
Ty mi o Panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
foto1
Pozwól, niech dziecko póki czas, z płomieni cało wyniosę...
foto1
Przerażonego starca daj, ustrzec przed strasznym losem.
foto1
Rycerze Floriana - to my!
biuro@ospjerzmanowice.pl
998/112 lub 123895513

11 wyjazdów w jeden dzień - 04/03/2017

Intensywne wypalanie traw na nieużytkach było przyczyną dysponowania Naszej jednostki aż 11 razy w ciągu jednej doby. Zastęp GBARt 2/20 działał wspólnie z jednostkami z terenu gminy oraz spoza (OSP Skała, OSP Wola Kalinowska i OSP Bębło). Trawy paliły się m.in. w Jerzmanowicach, Łazach, Sąspowie i Woli Kalinowskiej. Łącznie akcje trwały około 5 godzin, a spaleniu uległo 5,5 hektara nieużytków. Dodatkowo bezmyślne wypalanie traw doprowadziło do szkód materialnych. Spaleniu uległy drzewka ozdobne, ogrodzenie oraz nadpalona została konstrukcja jednej z altan ogrodowych.

145latkmpspkrakow

 

 
 

Login Form