foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998/112 lub 123895513

Wypalanie traw na nieużytkach trwa nieprzerwanie od dwóch tygodni - 17/03/2017

Od przeszło dwóch tygodni, mało jest dni, byśmy nie byli dysponowani do pożarów traw na nieużytkach. Zarówno wczorajszy, jak i dzisiejszy dzień nie różnił się od poprzednich. Po raz kolejny Zastęp GBARt 2/20 udał się do Gotkowic k/nadajnika, gdzie corocznie wypalane są trawy. Nie inaczej było w dniu dzisiejszym. Popołudniem działania podjęte zostały na ul. Nad Doliną w Jerzmanowicach, a w godzinach wieczornych - Wyjżoł (Skała 502) w Jerzmanowicach. Ten pożar mógł skończyć się nie tylko na wypalonej trawie. W działaniach brało udział kilka zastępów. Spaleniu uległo około 8 hektarów nieużytków, bezpośrednio zagrożone były budynki Chochołowego Dworu i pobliska zabudowa. Po zakończeniu działań Zastęp GBARt 2/20 został przedysponowny do Sąspowa aby podjąć kolejne działania.

Link do ujęcia z pożaru za Chochołowym Dworem (tutaj)

145latkmpspkrakow