foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998/112 lub 123895513

Kolejne hektary nieużytków rolnych spalone - 27/03/2017

Słoneczna pogoda utrzymująca się od dwóch dni "wznowiła" proceder wypalania traw na nieużytkach. Popołudniem SKKM Kraków przekazało zgłoszenie o pożarze traw na nieużytkach w miejscowości Gotkowice k/nadajnika. Po dotarciu Zastępu GBARt 2/20 na miejsce, okazało się, że pali się obszar kilku hektarów. Tym samym poproszono Oficera Dyżurnego o zadysponowanie dodatkowych SIS. Zagrożenie zlikwidowano przy wsparciu OSP z terenu gminy oraz spoza niej (OSP Przeginia, OSP Gotkowice, OSP Łazy, OSP Szklary, OSP Bębło, OSP Będkowice). Użyto tłumic, hydronetek nasobnych oraz podano trzy prądy wody w natarciu. Spaleniu uległo 5 hektarów nieużytków, a działania trwały przeszło 1,5 godziny.

145latkmpspkrakow