foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998 lub 112

Podsumowanie I kwartału 2017 w zakresie wyjazdów

Przedświąteczny rachunek "sumienia", a mianowicie podsumowanie wyjazdów w pierwszym kwartale 2017 roku przedstawia się następująco. W miesiącach styczeń - marzec podjęliśmy 67 działań ratowniczo-gaśniczych. Z czego 46 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Łącznie akcje trwały ponad 55 godzin, a zaangażowanych w nich było 383 strażaków-ratowników z naszej OSP.

wyjazdy Ikw 2017

Najwięcej razy dysponowani byliśmy do pożarów traw na nieużytkach aż 42, gdzie spaleniu uległo przeszło 40 hektarów traw i lasów. Odnotowaliśmy 8 kolizji/wypadków do których w głównej mierze dochodziło na drodze krajowej nr 94. We wszystkich działaniach, poszkodowane zostały 3 osoby w tym 1 śmiertelna. Dodatkowo w styczniu braliśmy udział w Akcji MROZY zorganizowanej przez Zarządzanie Kryzysowe w Gminie oraz interwencyjnie dostarczaliśmy wodę do wskazanych domów. Zabezpieczaliśmy również drogę podczas uroczystego otwarcia zbiorników wody w Jerzmanowicach. W I kwartale 2017 roku nasza jednostka zanotowała udział w ćwiczeniach "Racławice 2017" w których wspólnie z JRG5 i OSP z terenu gminy zrealizowane zostały założenia - pożar zabytkowego drewnianego kościoła. 15 lutego br. została przeprowadzona przez Komendę Miejską PSP w Krakowie inspekcja gotowości operacyjnej naszej OSP, po której wystawiona została jednostce ocena bardzo dobra.

145latkmpspkrakow