foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998 lub 112

"24 doby w akcji" - OSP Jerzmanowice w czasopiśmie STRAŻAK

We wrześniowym numerze czasopisma STRAŻAK można przeczytać o Naszej Jednostce. Redaktor Maciej Jagiełło odwiedzając małopolskie strażnice zawitał do Jerzmanowic. Na stronie internetowej STRAŻAKA dostępna jest zapowiedź artykułu zatytułowanego "24 doby w akcji". Tytuł nawiązuje do najdłuższej akcji w jakiej brali udział strażacy-ratownicy z Jerzmanowic wspólnie z innymi jednostkami z terenu Gminy podczas zimy stulecia w 2010 roku.

 

"Najdłuższa akcja, w której brali udział strażacy z OSP Jerzmanowice, trwała trzy i pół tygodnia. Druhowie nie poddali się. Zawsze są tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy.
Podróżując po kraju i zwiedzając malownicze tereny Małopolski, warto na chwilę zatrzymać się w miejscowości o nazwie Jerzmanowice (gm. Jerzmanowice-Przeginia, pow. krakowski), która znajduje się nieopodal Ojcowskiego Parku Narodowego. Działa tam od dziewięćdziesięciu dwóch lat ochotnicza straż pożarna, do odwiedzenia której zachęca oryginalna sikawka konna przymocowana tuż nad wejściem do remizy. Aktualnie w jednostce pełni służbę czterdziestu trzech członków czynnych, ośmiu wspierających i dwóch należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (...)

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 9/2014.

145latkmpspkrakow