foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998 lub 112

Piknik dla maluchów z udziałem OSP Jerzmanowice

Na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łazach 12 czerwca 2014 roku odbył się piknik ze specjalne przygotowanymi zajęciami dla przedszkolaków z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach. Do najmłodszych przyjechał zastęp GBARt 2/20. Podczas zajęć omówiono na czym polega praca strażaka, co należy do głównych obowiązków strażaków - ochotników. Dzieci wiedzą, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą głównie do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Miały okazję zobaczyć wyposażenie samochodu strażackiego, torby PSP R-1, zobaczyć jak strażacy udzielają pomocy poszkodowanym. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Najbardziej cieszyły się kiedy mogły przymierzyć hełm strażacki lub na chwilę usiąść w samochodzie bojowym. W "lekcji" bardzo wspomagały strażaków panie wychowawczynie z przedszkola. Ponieważ pogoda sprzyjała pokazom wodnym, strażacy pokazali jak działa kurtyna wodna oraz w jaki sposób można gasić pożary za pomocą różnych funkcji prądownicy i środków gaśniczych.

145latkmpspkrakow