Ćwiczenia OSP na obiekcie "ZS Jerzmanowice 2007"

Cele szczegółowe:
1) sprawdzenie funkcjonowania systemu selektywnego wywołania do celów alarmowania jednostek OSP o zdarzeniach na terenie Gminy Jerzmanowice Przeginia,
2) sprawdzenie przygotowania do zabezpieczenia i prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych jednostek OSP z terenu Gminy Jerzmanowice Przeginia,
3) sprawdzenie zasad współdziałania na miejscu akcji jednostek JRG 5 oraz OSP,
4) sprawdzenie procedur alarmowania i dysponowania zgodnie z planem ratowniczym,
5) sprawdzenie planu postępowania na wypadek podłożenia ładunku wybuchowego i innych zagrożeń w obiekcie,
6) współpraca z OSP oraz pracownikami obiektów,
7) sprawdzenie sposobu postępowania pracowników obiektu na wypadek prowadzenia ewakuacji osób z budynku,
8) doskonalenie współdziałania KDR z podległymi strukturami, współpraca z PA.
Założenia taktyczne:
W dniu 04.06.2007r. ok. godz. 10:00 do Zespołu Szkół w Jerzmanowicach dotarła informacja, że w budynku szkoły został podłożony ładunek wybuchowy. Dyrekcja szkoły o zagrożeniu powiadomiła m.in. Państwową Straż Pożarną (Miejskie Stanowisko Kierowania 998). MSK dysponuje siły i środki w sile:
Sop
GBA 2,5/24
GCBA 5/40
GCBA 5/24 OSP Jerzmanowice
Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej KDR wydaje polecenie zabezpieczenia terenu działania. Następnie na polecenie Policji zastępy PSP i OSP pomagają w przeprowadzeniu ewakuacji dzieci i personelu z obiektu.
Obserwatorem ćwiczeń był st. kpt. mgr inż. Jacek Kukuła – Dowódca JRG-5 Kraków. Dokumentację sporządził mł. asp. Dariusz Dobrzański – dowódca zastępu JRG-5 Kraków.