Jak prawidłowo zgłaszać wypadek?

Bardzo duży wpływ na czas przybycia straży pożarnej, karetki czy policji jest dokładne podanie miejsca zdarzenia. Podanie dokładnego adresu, kilometra i numeru drogi daje służbom znacznie więcej niż podanie samej miejscowości.

W dniu 17.06.2015 r. o godzinie 5:04 operator numery alarmowego 112 z CPR Rzeszów, przekazał informację do KM PSP Krosno, iż odebrał od mężczyzny zgłoszenie o wypadku w nieznanej mu miejscowości, jednakże podał to miejsce jako 8 słupek 223 km drogi krajowej nr 28. Do zdarzenia o większej liczbie poszkodowanych zostały zadysponowane 3 samochody pożarnicze z KM PSP Krosno. Służby ratownicze mają w komendach mapy, dzięki którym mogą bez problemu odnaleźć miejsce zdarzenia drogowego i niezwłocznie wysłać oddziały z najbliższych jednostek. Mężczyzna w sytuacji powyżej podał swoje dokładne położenie do 100 metrów, więc strażacy nie mieli problemu z odnalezieniem miejsca zdarzenia. Słupki stojące przy drodze mają różne oznaczenia. Pierwszy numer to numer drogi, środkowy to jej kilometr, a liczby od 0-9 oznaczają metry mierzone po 100. Prosimy o zapamiętanie tej informacji ponieważ może ona uratować komuś życie lub zdrowie.

źródło: http://krosno112.pl