foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
foto1
-
biuro@ospjerzmanowice.pl
998 lub 112

Korytarz życia

Korytarz życia już niedługo stanie się obowiązkowy. Choć z hasłem "korytarz ratunkowy" wielu kierowców nie spotyka się po raz pierwszy, to jednak są osoby, które nie zdają sobie do końca sprawy z tego, co to dokładnie jest i na czym polega.

korytarzzycia

Na miejsce wypadku drogowego musi dojechać karetka, straż pożarna czy policja, dlatego bardzo ważna jest umiejętność tworzenia korytarza życia. Niestety, obecnie nie wszyscy kierowcy w takich sytuacjach zachowują się w odpowiedzialny sposób. Zgodnie z nowymi przepisami, aby umożliwić swobodny przejazd pojazdom ratunkowym, kierowcy poruszający się skrajnym lewym będą mieć obowiązek zjechać na lewo, a poruszający się pozostałymi pasami – na prawo.

145latkmpspkrakow